Eva Janyšková

Certifikovaná lektorka hormonální jógové terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues, klasické jógy a jógy pro seniory
+420 602 158 422
jogamala108@gmail.com

O zdraví a životním optimismu s Lucií Zychovou

12.03.2013 15:03
 
Lucko, co pro tebe znamená optimismus?
Kde není optimismus, tam se podle mě věcem moc nedaří. Optimistické myšlení je zkrátka důležité, pokud chcete žít život plný radosti. Změnit třeba i své špatné návyky, prostě si najít novou životní motivaci. Podle mne je optimistické myšlení důležité, pokud chceme žít život plný radosti, mít úspěch a chuť do života.
Ty jsi majitelkou Hypoxi studia. Můžeš mi představit studio a co je Hypoxi?
Hypoxi se stalo moji srdeční záležitostí. Naše studio je opravdu komplexní a moderní. Máme čtyři osobní trenéry, vyšetření přístrojem Kardivar, výživové poradenství, skupinová i individuelní cvičení, stoly Reformer a Hypoxi. Každý klient dostane to co je pro něj nejvhodnější.
Hypoxi technologie vznikla na základě lékařských studií v Rakousku. Je ojedinělá svoji efektivitou. Samozřejmě je důležité dodržovat nějaká pravidla a chtít, pak už to jde skoro samo. Je trochu škoda, že Hypoxi v Čechách není moc známé a je velmi často zaměňováno se cvičením ve strojích Vacushape. Ale technologie Hypoxi je velice odlišná. I z tohoto důvodu nabízíme v Hypoxistudiu první konzultaci a zkušební hodinu zcela zdarma. Vždyť vyzkoušet si cvičení osobně, je přeci to nejlepší. Hypoxi masáž omlazuje pokožku a viditelně odbourává celulitidu a otoky nohou. Hypoxi cvičení účinně redukuje a formuje postavu. Některé klientky pravidelně docházejí do studia a kombinují Hypoxi, skupinová cvičení, osobní trénink nebo stoly Reformer. Při dodržování doporučených postupů a pravidelném cvičení na Hypoxi máme viditelné výsledky. Ve studiu máme dvě Hypoxi dermology masáže, Vacunaut,
Trainer S 120 a Trainer L 250.
Před nedávnem ses zamilovala do pilátes, co tě na pilátes tak láká?
Pilátes je prostě úžasné cvičení které mne doslova uchvátilo. Oproti jiným druhům cvičení se mi u metody pilátes moc líbí, že se zaměřuje právě na zpevnění jádra těla. Tělo se krásně a vyváženě formuje. Všechny pohyby pilátes vycházejí z břišních svalů a svalů spodních zad. To je pro mne nesmírně důležité, mám po operaci bederní páteře a za tři týdny aktivního cvičení se cítím podstatně lépe. Dvakrát v týdnu cvičím pilátes ve skupině a protože jsme právě před měsícem rozšířili nabídku o cvičení na stolech Reformer, začala jsem třikrát v týdnu cvičit na těchto specielních pilátes ových stolech. Cvičení celkově vede k dlouhým, štíhlým svalům a správnému dýchání, je vhodné pro muže a ženy jakéhokoliv věku. Ke cvičení Hypoxi je to perfektní kombinace.
Já tě vždy vidím plnou optimismu a veselou, jak to děláš, co tě nabíjí?
Dělám práci, která mě baví a kterou mám nesmírně ráda. Mám naprosto skvělé spolupracovníky a úžasné klienty. Všichni k nám do studia chodí, protože chtějí a to je pak úplně jiná práce. Miluji teplo a sluníčko a mám moc ráda milé a pozitivní lidi a ty okolo sebe naštěstí mám. Všichni k nám do studia chodí s úsměvem, tak proč nemít plno optimismu? Ráda cvičím, a když nemám zrovna nejlepší den, tak si zacvičím a je mi prostě fajn.
Co bys doporučila lidem, kteří mají smutky na duši?
Rychlý životní styl si v současné podle mě vybírá svoji daň. Často ke zlepšení nálady pomohou třeba jen maličkosti, půlhodinová procházka denně, plavání, cvičení, výlet do přírody, třeba i dobrá knížka nebo první paprsky jarního sluníčka. Důležité je chtít něco změnit.