Eva Janyšková

Certifikovaná lektorka hormonální jógové terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues, klasické jógy a jógy pro seniory
+420 602 158 422
jogamala108@gmail.com

Kterak se státi vodákem

09.08.2012 08:43

 

Kterak se státi vodákem

 

Většinou to začíná na Vltavě.

Parta kamarádů se rozhodne strávit dovolenou na vodě. Rozhodne se tedy, že se vydá na svou první plavbu. Někteří z party už někdy v ruce drželi pádlo, nebo dokonce i byli na vodě. To jsou ti vedoucí plavby. Ten zbytek se musí smířit s tím, že bude za běhu zjišťovat, že právě tenhle záběr je poslal vstříc vlnám.

První den na vodě je skvělý. Pije se, záda se opékají a je veliká zábava. Člověk si ani nepamatuje průjezd šlajsnama a zastávky na další a další pivo..

Ten druhý den vodácká realita ukáže i svou druhou tvář. Pije se, ale spíš proto, aby člověk zapomněl na urputnou bolest spálených zad a aby vydržel plavbu v lijáku. Je to den, který pro ty slabší bývá tím posledním, tedy na vodě. 

Ty další dny se již rozdělí parta na dva tábory. Ta jedna část pokračuje v pití, veselení a užívání si sluníčka a občasných výletů. Ta druhá už míň pije, opět cítí záda, ale ne spálená, leč posílená a každou šlajsnu si projede minimálně dvakrát. Začíná přemýšlet nad tím, že asi není náhoda to, že se někdy vyklopí a jindy ne.

Je konec dovolené. Obě skupiny kamarádů jsou šťastné, plné zážitků.

První skupina jde do práce a kolegům ukazuje své fotky z parádní dovolené. Druhá skupina dělá totéž, ale zároveň ještě na internetu zuřivě hledá odkaz na někoho, kdo by je naučil jezdit. Diví se, kolik existuje druhů lodí, pádel a začínají se stydět za to, že se kdy nazývali "vodákem".

No a tak to začíná.

Z vodáka turisty se během zimy (zimy??) stane kajakář, který v bazéně pilně trénuje eskymácký obrat a správné záběry pádlem, na jaře vyráží ještě ve sněhové vánici na kurz vodního instruktora, aby si zlepšil techniku pádlování a v létě opět jede s partičkou kamarádů na Vltavu. Tentokrát nepije, ale pilně poučuje, že na vodě by se němělo pít, jezdit by se mělo jedině s vestou a záběr pádlem nesmí být jen takové polechtání vody...

Stal se vodákem. Jeho nevodáčtí kamarádi ho postupně opouštějí, protože je "blázen", ale zato získává nové, kterým vůbec nevadí vyrazit na vodu, když prší, nebo je sníh. Kdykoliv jen někde zapší, tak ho chytne amok a hledá, co by kde zase sjel.

Je spokojený. Jeho partner už povětšinou méně, ale na to má přeci lék. Nutí ho také jezdit. a když se mu to podaří, jsou spokojení oba a ve své ložnici suší šťastně mokré smrduté neopreny a další vodácké vybavení ....