Eva Janyšková

Certifikovaná lektorka hormonální jógové terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues, klasické jógy a jógy pro seniory
+420 602 158 422
jogamala108@gmail.com

Články, videa

  

 

HORMONÁLNÍ JÓGA PODLE DINAH RODRIGUES 

Hormonální jóga podle Dinah Rodrigues jsou tři sestavy, které vyrovnávají hladinu hormonů v těle. Sestava pro ženy, sestava pro muže a sestava pro diabetiky. 
 
Oproti klasické józe je to dynamická sestava, kterou doprovází speciální břišní dech zvaný bhastrika, který přímo ovlivňuje energii v oblasti břicha a pánve. V podstatě se jedná o holistickou a omlazující techniku, která obnovuje a zvyšuje tvorbu hormonů, tím že působí masážně na žlázy s vnitřní sekrecí, posiluje vaječníky, štítnou žlázu, hypofýzu a nadledvinky.
 
Jedním z mnoha benefitů Hormonální jógy je zvýšení energie, které je možné v mnoha případech cítit již po prvním cvičení, posílení svalů a kostí, odstranění depresí, mnohem snadnější zvládání stresu  a mnoho dalšího.
 
Já se zatím věnuji sestavě pro ženy, která je podložena vědeckou studií s výraznými výsledky u žen, které měly tyto problémy:
 
- neúspěšné otěhotnění
- nepravidelný nebo chybějící menstruační cyklus
- PCO - polycystické vaječníky
- anovulační cykly,
- snížení libida (zájmu o sex)
- návaly horka, změny nálad a veškeré nepříjemné projevy přechodu
- předčasná menopauza
- premenstruační syndrom
- bolestivá menstruace
- nízká hladina estrogenu
- jakákoliv hormonální nerovnováha –např. po vysazení antikoncepce
- nespavost a další
 
U žen po 35. roce se Hormonální jógová terapie doporučuje jako prevence.

Sestava je vhodná i pro ženy, které se s jógou nikdy nesetkaly a mohou ji cvičit i mladé dívky.

Sestava je velmi jednoduchá (po absolvování semináře Vám bude na Vaši domácí praxi stačit cca 30 min.), a zároveň velmi zajímavá, zvláště pro ženy, které nemají s jógou zkušenosti. Většina z nich se pak věnuje nejen Hormonální jógové terapii :-).
 
Během cvičení je možné využít jak statické (klidové) pozice, tak dynamické.
V souladu s tím navazují energizující i klidová dechová cvičení. Používají se techniky k přesouvání a usměrňování energie a naučíme se posílat tuto energii do konkrétního bodu. Sestava zahrnuje mudry a bandhy a ukážeme si jak relaxovat a provádět terapeutickou vizualizaci.
 
V rámci každého semináře se také seznámíte s protistresovými cviky a mantrami, které můžete využít v mnoha životních situacích, nejlépe každý den :-).
 
Co se týče Hormonální jógy pro muže a diabetes, tento druh jógy lektoruje má velmi blízká kamarádka, jogínka Hana Suberová, které je též lektorkou Hormonální jógové terapie pro ženy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kalendář akcí

Ráda bych Vás pozvala na další víkendový seminář, který bude, jak je mým zvykem komorního charakteru (maximální počet osob je 8:-). Tentokrát se bude konat v Praze v překrásném jógovém studiu Grain Space na Výtoni blízko pražské Náplavky. Jedná se o velmi zajímavé místečko se zvláštní...